Davut Özgül Anma Gecesi

0
207

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Rahmetli Davut Özgül İstanbul’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir program ile yad edildi.

24 Mart 2013 Pazar günü, Anadolu Platformu, Üsküdar Fikir Kulübü ve Okur Kitaplığı organizesinde gerçekleşen program Hafız Mustafa Efe’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını Okur Kitaplığı adına Ahmet Kurt yaptı. Kurt, konuşmasında, Davut Özgül’ün hayatına temas ettiği tüm dostlarla bu anma programında bir araya geldiklerini ve bu vesile ile buraya gelen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Daha sonra ilk konuşmacı olarak kürsüye gelen Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Davut Özgül’ün dostluğundan büyük bir gurur duyduğunu belirtti. “Fedakarlığını ve cömertliğini hiçbir zaman unutmayacağız. Onun fikirleri her daim yaşayacaktır.” dedi.

Ahmet Turan Alkan “Davut Özgül güzel bir insandı. Buna bütün benliğimizle ve kalbimizle şahitlik ettiğimizi burada bir kez daha ifade ediyoruz.” dedi.

İbrahim Paşalı ise kendisiyle nasıl tanıştığını hatırlamadığını ancak dostluğunun ve Çınaraltı sohbetlerinin unutulmaz olduğunu söyledi.

Din ve Hayat Dergisi’ndeki mesai arkadaşı Mehmet Yüksel ise Davut Özgül’ün kendilerinin Ağabeyi ve Ağası olduğunu dile getirerek, cömertliğinin ve pozitifliğinin kendileri ve çalışma arkadaşları adına moral kaynağı olduğunu ifade etti.

Programda, TRT’de yayınlanan “Boğaziçi’nde Bir İmam Bir Camii” belgeseli ve bu program için özel hazırlanan slayt gösterisi sunularak program sona erdi.

Davut Özgül’ün “Bir İnsan Biriktirdim” kitabı çıkışta katılımcılara sunuldu.