Darende'de Hayatın Muhasebesi

0
Darende'de Hayatın Muhasebesi

Darende Güldeste derneği tarafından organize edilen ve geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen HAYATIN MUHASEBESİ II konulu konferans 30 Aralık Perşembe akşamı ‘Darende Esnaf Kefalet Toplantı Salonu’nda 600 civarında vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Darende Güldeste derneği tarafından organize edilen ve geçtiğimiz  yıl ilki düzenlenen HAYATIN MUHASEBESİ  II konulu konferans 30 Aralık Perşembe akşamı ‘Darende Esnaf Kefalet Toplantı Salonu’nda 600 civarında vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansa İstanbuldan gelen araştırmacı yazar RAMAZAN KAYAN  konuşmacı olarak iştirak etti.

Kuranı kerim tilavetiyle başlayan programa Güldeste Derneği Hanımlar Komisyonunun hazırladığı küçük kız çocuklarının ilahi gurubuyla devam edildi. Ardından erkek çocukların sunduğu “Allah Resulu buyuruyorki” isimli hadis sunumu gerçekleştirildi. Güldeste derneğinin hazırladığı, geceyle alakalı sinevizyon gösteriminin ardından araştırmacı yazar RAMAZAN KAYAN konferansın sunumuna geçti.

Ramazan Kayan şunlara değindi; “Hepimiz dünyaya bir amaç için gönderildik, insan başı boş bırakılan bir mahluk değildir, bundan ötürüde Rabbimize kulluğumuzu hakkıyla yerine getirmeli ve hesaba çekilmeden önce nefsimizi hesaba çekmeliyiz. Bugün toplumda bozukluklar olduğu,  ahlaken çöküşlerin yaşandığı  ve gençlerin değerlerini yitirdi günümüzde bizi ayakta tutacak tek şey Kur’anı Kerim ve Peygamberimizin Sünnetleridir”.

Kendisininde katıldığı Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara seferinede değinen Kayan başından geçen olayları anlatırken duygusal anlar yaşandı. Gemide islamı seçen insanlardan bahsederken bizlerin müslüman olduğu halde onlar kadar İslamın düsturlarına sahip çıkmadığımıza değindi. Sorumluluklarımızı çok iyi bilmemiz gerektiğini ve bunlardan taviz vermememiz gerektiğine değindi.

Konferans sonunda kitaplarını imzalayan Kayan katılımcılar ile sohbet etti.

Darende Güldeste dernek başkanı Murat Gülöz; “Katılımlarından dolayı tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Biz dernek olarak bu organizasyonu yıllık olarak mutad hale getirdik, bundan sonrada her sene başında yapmayı planlıyoruz” diyerek halkın derneğin faaliyetlerini yakından takip etmelerini istedi.

foto galeri için tıklayın