Ana Sayfa Kuruluşlar Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Sos. Yardımlaşma Derneği Darende Güldeste Derneği’nden Şehitler Gecesi Programı

Darende Güldeste Derneği’nden Şehitler Gecesi Programı

0
Darende Güldeste Derneği’nden Şehitler Gecesi Programı

Darende Güldeste Derneği’nin her yıl düzenlediği Şehitler Gecesi programı, bu sene 28 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program sinevizyon gösterimi, Yusuf Ateş’in şehadet ile ilgili sunumu, yakın tarihe damgasını vuran bazı şehitlerin hayatı, marş-ezgi dinletisi ve dua ile sona erdi.

 

Programda sunum yapan Yusuf Ateş, “Şehit hayatına imanını şahit kılandır, şehit bu hayattan bir beklentisi olmadan Allah rızası için yaşayıp Onun rızası için can verendir. Şahit olmak yeri geldiğinde tüm maddi imkanları elinin tersiyle yitip mazlumlar için, ilayı kelimetullah için ve değerleri uğruna mücadele etmektir. Rabbim bizleri şahit olarak yaşayan ve şehit olarak huzuruna varanlardan eylesin.” dedi.

 

Program içerisinde şehitlerin hayatıyla ilgili marş ve ezgi söyleyen gençler geceye renk kattılar. Dernek başkanı Murat Gülöz’de program sonunda katılımcılara seslenerek, “Gerçekleştirdiğimiz programın hazırlanışında emeği geçenlere  ve bizleri kırmayıp davetimize katılan abi,abla ve genç kardeşlerimize derneğimiz adına teşekkür ediyorum" dedi. 

 

Dernek binasında gerçekleşen programa çok sayıda katılımcı iştirak etti.