Ana Sayfa Kuruluşlar Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Sos. Yardımlaşma Derneği Darende Güldeste Derneği’nden Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

Darende Güldeste Derneği’nden Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

0
Darende Güldeste Derneği’nden Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

Yürütücülüğünü Darende Güldeste Derneği’nin yaptığı “Bilinçli Gelecek, Bilinçle Gelecek” projesi kapsamında gönüllü gençler ve rehabilitasyon merkezi ziyaretinde bulundular.

Rehabilitasyon merkezinin yatakhane ve dersliklerini dolaşarak hastalarla sohbet eden gençler, daha sonra merkezin yatakhane, etkinlik salonu ve idari bölümlerini gezdi.

Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinden hastalar  ve merkez hakkında bilgi alan katılımcılar, rehabilitasyon merkezinde sunulan hizmeti yerinde görme fırsatı yakaladılar.

 

Proje koordinatörü Akif Ateş "Engellilerimizle sohbet ederek beraber bir çay içmenin, yemek yemenin hazzını yaşadık. Burada yaşayan engelli kardeşlerimize sahip çıkmak bize en büyük mutluluğu veriyor. Mutlu ve huzurlu bir toplum yaratmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek, zorlukları birlikte göğüsleyerek ileriye bakabilmelerini sağlamaktır. Günümüzde engelliliğin gizli veya hayırseverlik konusu olmadığı, artık geniş çapta bir insan hakları meselesi olduğu kabul edilmiştir. Engellilerin topluma dahil edilmesi, bir haktır. Nüfusun önemli bölümünü oluşturan engelli vatandaşların, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, Özürlülerin fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerinin toplum içinde sağlanması ilkesinden hareketle özürlülerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır." dedi.