Ana Sayfa Kuruluşlar Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Sos. Yardımlaşma Derneği Darende Güldeste Derneği’nden Bağımlılık Semineri

Darende Güldeste Derneği’nden Bağımlılık Semineri

0
Darende Güldeste Derneği’nden Bağımlılık Semineri

Darende Güldese derneğinin yürütücülüğünü yaptığı “Bilinçli Gelecek, Bilinçle Gelecek” projesi kapsamında

20 Şubat Cuma günü Darende METEM konferans salonunda Bağımlılıkla mücadele semineri düzenlendi.

Programa Kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Seminerin sunumunu Malatya Bağımlılıkla Mücadele Platformu (BAM) Yönetim Kurulu Üyesi eğitimci Halil Hadiç gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak Hadiç şu açıklamalarda bulundu:

 

"Bizler bağımlılıkla mücadele platformu mensupları olarak, toplumumuzda meydana gelen sosyal çöküntüye ahlaki yozlaşmaya dur diyebilmek için gençlerimizin; internet, cep telefonu, tv dizisi, içki, kumar, uyuşturucu madde, sigara gibi bağımlılıklara sahip olmaması içinx sosyal sorumluluk bilincini sergilemek amacı ile yapmak istediğimiz faaliyetleri tüm hemşehrilerimize duyurmak istiyoruz. Bu amaçla, inanç, düşünce, siyasi yönelim, etnik köken bağlamında gök kuşağının tüm renklerini barındıran halkımızla 1 Mart 2015 günü saat 13:00 te öğretmen evi önünde buluşmaya bekliyoruz. Gelin hep beraber Malatya daki sivil toplumun gücünü tüm dünyaya duyuralım.Gençlerimiz ve geleceğimiz üzerinde karanlık hesaplar yapanlara hep birlikte dur diyelim. Bu toplumda nesne değil özne olduğumuzu herkese ispatlayalım. Ama bu etkinliği bir şenlik ve bayram havasında yapalım. Arkadaşlarımızın yanı sıra ailelerimizi de getirelim. Başkasının çektiği acıyı yarın kendimizin de çekmemesi için sosyal sorumluluğumuzu yerine getirelim."

 

Düzenlenen programda söz alan Güldeste Derneği Başkanı Murat Gülöz, katılımcılara ve Halil Hadiç'e programa teşriflerinden ötürü teşekkürlerini sundu.