Darende Güldeste Derneği’nden Anaokulu Ziyareti

0
Darende Güldeste Derneği’nden Anaokulu Ziyareti

Yürütücülüğünü Darende Güldeste Derneğinin yaptığı “Bilinçli Gelecek Bilinçle Gelecek” projesinin faaliyet programında yer alan kurum ziyaretleri kapsamında pilot okul olarak seçilen Aşağı Ulupınar 75.yıl okuluna ziyaret gerçekleştirildi.

Güldeste Derneği Başkanı Murat Gülöz, "Sosyal etkinlikler kapsamında ana okulları ve sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimizle sohbet imkanı bulduk. Geleceğin Gençleriyle güzel vakit geçirdik. Sevgi ve ikramlarda bulunduk. Eğitim okul öncesinden başlayarak üniversiteye kadar her aşamada önem taşımaktadır. Okul öncesi eğitim eğitimin en önemli taşlarından birisidir. İlçemize kazandırılan anaokulları her geçen gün çoğalmaktadır. Okulda görev alan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Ayrıca okul müdürü Mahmut Özpürçüklü’ye de bizleri misafir ettiği için teşekkür ediyorum”dedi.

 

75. yıl ilkokulu müdürü Mahmut Özpürçüklü ise; “Darende Güldeste Derneğine ve genç kardeşlerimize böyle güzel bir ziyaret dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bu tür projelere her zaman destek vereceğimizi yineliyorum. Gençlik Spor Bakanlığına da topluma öncülük eden bu tür sivil toplum kuruluşlarına destek olup öncülük etmesini de büyük bir kazanım olarak görüyorum” dedi.

 

Proje koordinatörü Akif Ateş’te okul öncesi anaokuluna giden öğrencilerde başarı oranının yüksek olduğunu, çocukların anaokuluna gönderilmesinin gelişimleri açısından olumlu olduğunu vurguladı.