Ana Sayfa Kuruluşlar Darende Güldeste Eğitim Kültür ve Sos. Yardımlaşma Derneği Darende Güldeste Derneği Basketbol Turnuvası Gerçekleştirildi

Darende Güldeste Derneği Basketbol Turnuvası Gerçekleştirildi

0
Darende Güldeste Derneği Basketbol Turnuvası Gerçekleştirildi

Anadolu Platformu üyesi Darende Güldeste Derneği tarafından yürütülen, “Bilinçli Gelecek; Bilinçle Gelecek” projesinin spor etkinliklerinden olan basketbol turnuvası Darende kapalı spor salonunda gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa Darende’de okuyan ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra Meslek yüksek okulu öğrencileri de katıldı. Turnuvaya 50 civarında öğrenci katılırken kazanan takıma basketbol topu dağıtıldı.

 

Proje koordinatörü Akif Ateşi; “İçinde bulunduğumuz kış ayları gençlerin sportif faaliyetleri fazla yapamadıkları bir dönem olduğundan dolayı Spor bakanlığı tarafından yapılan kapalı spor salonunda sıcak ve temiz bir ortamda spor yapma fırsatı bulduk. Gençlerin hafta sonları bir araya gelip, kaynaşma ve tanışma imkanı buldukları güzel bir faaliyeti daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen Darende Güldeste derneğine ve koordinatör yardımcımız Erkan Ayhan’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum”dedi.