Daha İyi Bir Gelecek için Ben de Varım

0
Daha İyi Bir Gelecek için Ben de Varım

Bülbülzade Vakfı’nın, “Daha İyi Bir Gelecek için Ben de Varım” projesi başladı.

Bülbülzade Vakfı’nın, “Daha İyi Bir Gelecek için Ben de Varım” projesi başladı. Proje ile 80 öğrenciye hafta sonları 300 saat Ebru, Saz, Gitar, Mozaik ve Tiyatro dersleri verilecek.

Bülbülzade Vakfı’nın gençlerimizin en az bir sanat dalıyla meşgul olması gerektiği ilkesi ile hayata geçirdiği “Daha İyi Bir Gelecek için Ben de Varım” projesi başladı. Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde başlayan proje ile 80 öğrenciye hafta sonları 300 saat Ebru, Saz, Gitar, Mozaik ve Tiyatro dersleri verilecek. Aile ve toplum desteğinden yoksun çocuklara -özellikle de yetim öğrencilere- öncelik verilen proje ile çocukların kültürel aktivitelerle olan ilgisini arttırarak topluma kazandırılması sağlanacak. Proje de aileler de düşünülerek ailelere dönük çocuk gelişimi seminerleri verilecek. Çeşitli sosyal etkinliklerle zenginleştirilen projede kursiyerler ile birlikte tarihi ve kültürel yerlere geziler düzenlenecek.

Proje sonunda bitirme programı organize edilerek kursiyerlerin öğrendikleri sanat dallarını sergilemelerine fırsat verilmiş olacak. Proje haziran ayında sona erecek.