Ana Sayfa Kuruluşlar Çözüm Süreci Adana’da Konuşuluyor

Çözüm Süreci Adana’da Konuşuluyor

0
Çözüm Süreci Adana’da Konuşuluyor

Adana’da faaliyet yürüten bir grup Sivil Toplum Kuruluşu 14 – 15 Mart tarihlerinde farklı konuşmacıların olacağı “Çözüm Sürecinin Bölgesel Barışa Etkisi” konulu iki ayrı konferansla iki önemli ismi ağırlıyor.

Ülfet Derneği, Aksam (Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi), Barış Radyo ve Anesiad (Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği) Adana Şubesi ortak organizasyonuyla iki gün art arda farklı konuşmacıların olacağı iki konferans programı düzenlenecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ülfet Derneği Yön. Krl. Başkanı ve Aksam Yön. Krl. Üyesi Gazi Kılıçparlar, programlanan konferansların, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da gerçekleştirilen ve yaklaşık 3500 Sivil Toplum Kuruluşunu temsilen 600 delegenin bir araya geldiği "Kürt Meselesine İslami Çözüm Çalıştayı"nın bölgesel versiyonu niteliğinde olduğunu ve son yılların en büyük projesi olarak nitelendirilen çözüm sürecinin Adana halkı tarafından da benimsendiğini ve bu konuyla ilgili herkesin söyleyecek sözü olduğunu belirterek 14 Mart Cumartesi günü Araştırmacı Yazar Nevzat Çiçek'i ve 15 Mart Pazar günü ise Türkiye'nin yakından tanıdığı Araştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak'ı konuyla ilgili konferans vermeleri için Adana'ya davet ettiklerini söyledi.

 

Birçok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve bürokratla beraber halkın yoğun katılımının olması beklenen programla ilgili, çözüm sürecinin Türkiye kadar bölgesel yansımalarının da bulunuyor, bizlerde Stk'lar olarak üzerimize düşeni yaparak halkın bu noktada bilinçlenmesini sağlamalı ve duruma meselenin tarafı olarak yaklaşmalıyız diyen Gazi Kılıçparlar, gerçekleştirecekleri bu programlarla Adanalıların ülke meselelerine duyarlı olduğunu göstererek; ancak ortaya çıkacak ortak iradeyle geleceğe beraberce yön verebileceklerini ifade etti.

 

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek olan ve 14 Mart Cumartesi Saat 14:00'de Araştırmacı Yazar Nevzat Çiçek'in, 15 Mart Pazar günü Saat 14:00'de ise Araştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak'ın konuşmacı olacağı "Çözüm Sürecinin Bölgesel Barışa Etkisi" konulu konferanslara ilgi duyan herkesi davet eden Kılıçparlar, organizasyonlarına teşrif eden herkese şimdiden teşekkür ederim dedi.

 

Adres: Büyük Postane Karşısı Al Saray İş Merkezi Kat:5  Seyhan/ ADANA

İletişim: 0536 415 59 38