Çocuk Giydirme Şenliği

0
166

Körfez Derneği Geleneksel Çocuk Giydirme Şenliği’ni bu yıl da gerçekleştirdi. Payas ve Dörtyol’dan toplam 160 çocuğa bayramlık giydirildi.

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da yetim ve yoksulun yanında olmaya devam ediyor.

Dernek Başkanı Mustafa Çetin Payas merkezli ve Dörtyol’da temsilciliği bulunan Körfez Derneği’nin 2006 yılından bu yana yetim ve yoksulun yanında olduğunu belirtirken Ramazan çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu:

“Körfez Derneği, Ramazan’ın ortasına ulaşılan şu günlerde Payas ve Dörtyol’da 163 yetim ve yoksul çocuğa bayramlık temin etmiş 202 gıda paketi dağıtmıştır. Ayrıca dernek gönüllüleri ihtiyaç sahipleri ile iftarlar organize etmekte ve sofralarını paylaşmaktalar.

Çalışmalarımız Ramazan ayında gıda paketi dağıtımı, fitre ve zekatların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, yetim ve yoksul çocuklara bayramlık giydirilmesi çerçevesinde gerçekleşmektedir. Siz de 50 TL ile bir yoksula gıda paketi ulaştırabilir yada bir yetime bayramlık hediye edebilirsiniz.

Geçmişte Van’dan gelen depremzedelerle ilgilendiğimiz gibi şimdi de Suriye’den bölgemize gelen mültecilerle ilgileniyoruz. Ayrıca Suriye’ye İYİLİK-DER aracılığı ile düzenli olarak yardım gönderiyoruz.”

Başkan yaptığı bilgilendirmeyi “Ramazan vesilesi ile herkesin hayatın her anında yetim ve yoksulun yanında olması” duası ile sonlandırdı.