Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çınarder Gençlik ve Kültür Merkezi Yükseliyor

Çınarder Gençlik ve Kültür Merkezi Yükseliyor

0
Çınarder Gençlik ve Kültür Merkezi Yükseliyor

Elbistan Çınarder, Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatına devam ediyor.

Elbistan’da başta eğitim, kültür, yardım, yetim çalışmaları, aile merkezli çalışmalar ve sosyal faaliyetler alanında adından sıkça söz ettiren Çınarder, yaptığı bütün bu  çalışmaları yeni hizmet binasında sürdürmek için yoğun bir çabanın içerisinde.

Mevcut dernek binalarının hemen yanında bulunan yeni “Çınarder Gençlik ve Kültür Merkezi” inşaatı hızla süren Çınarder gönüllülerinin heyecanları yüzlerinden okunuyor.

Yaptıkları çalışmaları “Tevhid, Adalet, Özgürlük” inancı içerisinde vahyin kılavuzluğunda sürdüren Çınarder, hedefine de “İnsan” merkezli çalışmayı koymuştur. Bu çerçevede bütün bu çalışmaları kendisine ait bir hizmet binasında sürdürmeye gayret eden Çınarder, içerisinde yatakhanelerin, dersliklerin, kütüphanenin, bilgisayar ve internet salonunun, seminer salonunun, yardım çalışmalarının, bayan çalışma odalarının, sosyal ve kültürel faaliyetlerin sürdürüleceği inşaatın bitirilmesi için gayret gösteriyor.

Böyle bir hizmet binasını Elbistan’a kazandırmaktan büyük sevinç duyduklarını belirten Çınarder gönüllüleri, “Çınarder Gençlik ve Kültür Merkezi” inşaatının şu anına kadar tamamen kendi öz kaynaklarını kullandıklarını bunun için de yardımlarını esirgemeyen tüm kardeşlere teşekkür ettiklerini belirttiler. İnşaatın kısa sürede tamamlanıp bir an önce hizmete girmesi için değerli Elbistan halkının yardımına ihtiyaç duyduklarını belirten yetkililer, bu çağrılarının bu haberi okuyan ve duyan herkeste karşılık bulacağına inandıklarını söylediler.

Yardım yapmak isteyenler Ziraat Bankası Elbistan şubesindeki 56809638 no’lu hesaba veya derneğimize gelerek makbuz karşılığı yardımlarını ulaştırabilirler.