ÇINAR-DER’in Kermesi Açıldı

0
ÇINAR-DER’in Kermesi Açıldı

Anadolu Platformu Üyesi ÇINAR-DER tarafından geliri yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi aileler yararına üzenlenen kermes törenle açıldı.

ÇINAR-DER’in Uzun Çarşı’da düzenlemiş olduğu gıda ve çeyiz kermesi 6 gün açık kalacak.
Elbistan Belediye Başkanı Durmuş KÜÇÜK ve Çınar-Der Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim KILIÇ ile beraber kermesin açılışını yapan Kaymakam Metin MAYTALMAN, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Açılışta bir konuşma yapan ÇINAR-DER Başkanı İbrahim KILIÇ, şunları söyledi; “Derneğimizi kurduğumuzdan bugüne yardıma muhtaç ailelere, yetimlere, öğrencilere el uzatmayı bir görev bildik. Biz Çınar-Der olarak bir toplumun barış ve huzurunun o toplumdaki yardımlaşma ve dayanışmadan geçtiğine inanıyoruz. Çınar-Der gönüllüleri hem kendi gönüllerimizi hem de insanlarımızın iyilik yapma ve hayırda yarışma konusunda teşvik etmeye gayret ediyor. Şuan bölgemizde 100 yetim gencimize giyim yardımı, 100’ün üzerinde aileye yıl içerisinde düzenli gıda ve giyim yardımı, şu ana kadar ortalama bin 500 ihtiyaç sahibi aileye yardım adına ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca derneğimizde oluşturduğumuz yardım evi bölümüyle yardım çalışmalarımız devam etmektedir. Yapılan bu çalışmalarda Çınar-Der olarak hem kendi öz kaynaklarımızla hem de veren el ile alan el arasında güven köprüsü olduk. Bugünde düzenlediğimiz kermesten elde edeceğimiz gelir ile yine yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi aileler yararına çalışmalar yapmak hedefindeyiz. Siz değerli Elbistanlı kardeşlerimizin Çınar-Der’in bu hayırlı çalışmalarına desteklerinizi bekliyoruz. Kardeşlerimizin saygı ve hürmetlerini sunuyoruz.”
 Açılıştan sonra katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.