Çınar Der’den Yaz Kur’an Kursu

0
Çınar Der’den Yaz Kur’an Kursu

Elbistan Çınar Der tarafından her yıl yaz tatilinde düzenlenen, çocukların özlemle beklediği “Yaz Kur’an Kursu” kayıtları devam ediyor.

Elbistan Çınar Der, çocukların özlemle beklediği “Yaz Kur'an Kursu” çalışmalarına bu yıl da büyük bir heyecanla devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlükleriyle yapılan protokol ile “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında Elbistan Orta Okulu’nda yapılacak olan kursun kayıtları devam ediyor.

Kurs sorumlusu eğitimci Abdullah Sarıçiçek yaptığı açıklamada kursa 2. sınıf ve 8. sınıf arasındaki kız ve erkek öğrencilerin katılabileceklerini, ayrıca; kursun içeriğinde Elif Cüzü, Kur’an-ı Kerim, Tecvit, Güzel okuma, Ayet ve Sure ezberlerinin, Siyer, İlmihal gibi Temel Dini Bilgilerin, Şiir, Ezgi gibi sanat, Halı saha, balon park gibi Spor ve Kültürel Faaliyetlerin bulunacağını söyledi.

Açıklamanın devamında; Bu yıl 5. si düzenlenecek olan Yaz Kur’an Kursu’nun 20 Haziran-29 Temmuz arasında, haftada 5 gün olarak 13:00-17:00 saatleri arasında yapılacağını, kursa katılacak öğrenciler için servis imkânı da bulunduğu belirtildi.

Kayıtların halen Çınar Der’in Ceyhan Mahallesinde bulunan kendi binasında devam ettiği belirtildi.