Çınar Der’den Yardım Kampanyası

0
Çınar Der’den Yardım Kampanyası

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇINAR DER) ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ikinci el veya yeni “Gıda, Giyim, Mutfak Malzemeleri ve Her Türlü Ev Eşyası” kampanya başlattı.

Çınar Der Yardım Ekibi tarafından yapılan açıklamada; "Biz öyle bir Peygamberin ümmetiyiz ki yeryüzünün neresinde olursa olsun; dinine, diline, ırkına, yaşadığı kente bakmadan onun yardımına koşan, onun elinden tutan bir milletiz. Kendi durumlarımıza baktığımızda gıda, giyim, mutfak gibi ihtiyaçlarımızın hiç bitmediğini görürüz. Belli dönemlerde kıyafetlerimizi yenileme ihtiyacı hissederiz. Mutfaktaki malzemelerimizi sürekli takviye ederiz. Hele gıda ve beslenme ihtiyaçlarımız ise hiç bitmez. Peki belirli bir gelire sahip olamayan, günlük kazançlarla, mevsimlik, yevmiyeli işlerle hayatlarını idame ettirmeye çalışanların durumları nasıldır; kendileri, çocukları ne yer ne içer, ne ile nasıl ısınır. Bizler vicdanlarımızla, merhametlerimizle düşünmek ve bunlarla hemhal olmak zorundayız. İşte bunun için bizler dernek olarak evlerimizde bulunan "Kullanılabilecek" durumda ve temizlikte olan giyim, mutfak malzemeleri, her türlü ev eşyası, ayrıca her türlü gıda ve temizlik malzemeleri üzerine yeni bir yardım kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Ceyhan mahallesi Pınar giyim arkasında bulunan dernek binamızda toplayıp dağıtmak üzere sizleri hayra ve iyiliğe çağırıyoruz. Evlerimizde bir gün lazım olur diye bir kenara kaldırdığımız ancak belki de bir daha kullanmayacağımız malzemelerimiz gelin bir ailenin ihtiyacını karşılasın. Bizlere hayır kapıları açsın. Bütün değerli kardeşlerimizden bu çalışmalarımıza destek olmalarını bekliyoruz" denildi.

 

Yapılan açıklamanın ardından Dernek yetkilileri binalarında ki büyük bir salonun giyim ve gıda bankasına dönüştürülme projesinin müjdesini verdiler.