Çınar-Der’den Perşembe Seminerleri

0
Çınar-Der’den Perşembe Seminerleri

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Perşembe Seminerlerini halka yönelik devam ettiriyor. Daha önce 15 günde bir olan dersler artık her hafta Perşembe günleri yapılıyor.

         Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği daha önceki yıllarda on beş günde bir yaptığı “Perşembe Seminerleri”ne 2011-2012 hizmet döneminde herkese açık olarak her perşembe akşam saat 19:00 da dernek binasında devam ediyor.

         Ekim ayında başlayan haftalık seminerlerde sunumları düzenli olarak dernek başkanı İbrahim KILINÇ yapıyor.

          Geniş bir dinleyici grubunun takip ettiği derslerde kaynak olarak İmam Nevevi’nin Erkam yayınları tarafından hazırlanan 8 ciltlik Riyazus’Salihin eseri takip ediliyor.

        Şu ana kadar 7 ders işlendi. Bu derslerde ihlas ve niyet, tövbe, sabır, doğru sözlülük (Sıdk), Allah’ın kulları denetlemesi (Murakabe), takva ve tereddütsüz iman ve Allah’a tam güven (Yakin ve Tevekkül) konuları değerlendirildi.  Ayetler ve Hadisler ışığında işlenen konulardan günümüze yönelik dersler çıkarıldı.

         Katılımcılara yapılan ikramlarla zenginleştirilen dersler, dernek gönüllüleri arasında farklı bir muhabbet ortamı oluşturuyor. Akşamların erken olduğu bu günlerde kardeşlerin birbirlerini görmesine vesile olduğu da belirtilen ve gerçekleştirilen amaçlar arasında yerini koruyor.