Çınar Der’den İftar Yemeği

0
Çınar Der’den İftar Yemeği

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi, Yaz Okulu Eğitimcileri ile yeni dernek binasında verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bu yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan protokol gereği okullarda 2.si düzenlenen “Yaz Okulum Eğlenerek Öğreniyorum” projesinde görev alan, Yaz Okulu komisyonu üyeleri, Dernek yönetimi, Yaz okulunda görev alan eğitimciler, Kuranı Kerim hocaları ve ailelerine yönelik iftar yemeği düzenlendi.

Çınar Der’in yapımı halen devam eden yeni hizmet binasında yapılan ilk hayırlı çalışma da böylece başlamış oldu.

Yapımı kısmen biten 1. katta verilen iftar yemeğine Yaz Okulunda görev alan eğitim gönüllüsü kardeşlerimiz ve onlara her türlü desteği veren değerli aile fertleri katıldılar.

Sıcak bir kardeşlik ortamında gerçekleşen iftar yemeğinde Hafız Tunahan AYTAÇ kardeşimizin iftar duasıyla başlayan kısa bir program gerçekleştirildi.

Çınar Der başkanı Sayın Akif PAK’ın, eğitim gönüllüsü kardeşlerimize ve ailelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasını derneğin küçük bir mekânda kurulduğu 2005’ten bu güne nasıl bir gelişme gösterdiğini anlatarak sürdürdü. Daha sonra Yaz Okulu Sorumlularından Mehmet ÜLGER, Kuran eğitiminin çocuk zihni ve gelişimi üzerindeki etkisinden, yapılan bu çalışmaya ailelerin gösterdiği büyük teveccühten yapılan çalışmanın öneminin ortaya çıktığını gösterdiğini belirtti. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmaları daha da ileriye götürecek ve kalıcı hale getirecek projelerin önemi üzerinde çalışmamız gerektiğini belirterek bu çalışmalara emek veren herkese teşekkür etti.

İftar yemeği dernekte kılınan akşam namazını müteakip içilen çaylar eşliğinde yapılan muhabbetle son buldu.