Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çınar Der’den ‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri

Çınar Der’den ‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri

0
Çınar Der’den ‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Değerler Eğitimi alanında ortak bir projeye öncülük etti.

Elbistan’da bulunan on bir lisede uygulanması planlanan Değerler Eğitimi projesinin ilki 25 Nisan Pazartesi günü Elbistan Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Elbistan Anadolu Lisesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ilk programda açış ve selamlama konuşması okul müdürü Birkan Şatıroğlu tarafından yapıldı. Sonrasında Eğitimci Ahmet Çetin gençlerle hasbihal çerçevesinde, onlara sahip olunması gereken değerleri anlattı.

Çetin programda şunları dile getirdi: “Gençlik ve Gelecek” üst başlıklı projenin değerlerimiz açısından önemi oldukça büyük. Geçmişte izi olmayanın gelecekte sözü olmaz düsturu ile söyleyecek sözü ve yapacak işi olanların bir kıymetinin olacağı, tarihi bu anlayışla çalışanların yazacağı gerçeği önümüzde duruyor. Bu gerçeklik üzerinden bu programları yapıyoruz.”

Proje kapsamında “Gençlik ve Gelecek” programına katılan öğrencilere toplamda 1000 adet olmak üzere Ramazan Kayan Hocanın, Şehid Furkan Doğan anısına kaleme aldığı “Mavi Kırmızı / Bir Şehide Şahitliğim” isimli kitabı hediye edildi.