Çınar-Der'de Kutlu Doğum Konferansı

0
Çınar-Der'de Kutlu Doğum Konferansı

Çınar-Der Resulullah’ı Anlamak konulu bir konferans düzenledi. Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılan programa katılımın yoğunluğu dikkatleri çekti.

Elbistan ÇINAR-DER Kültür Komisyonu Elbistan Pınarbaşı Spor Tesisleri Düğün Salonunda 13 Nisan 2011 tarihinde saat: 20:30 da bir program düzenledi.

 Kutlu Doğum haftası münasebetiyle, Tüm Elbistan Halkına açık olarak düzenlenen programa Tebliğci olarak Abdul Aziz KUTLUAY hoca katıldı.. “Resulullah’ı Anlamak” konulu konferansta KUTLUAY : Kutlu doğumun 1440. yılı kutlamaları münasebetiyle Hz Muhammed(SAV) i bilinçlerimizde kuranın ışığında canlı ve örnek olarak yaşamasına katkı sağlamak amacı ile bu kutlamalara katılıyoruz. diyerek konuşmasına başladı

 Aziz hoca konferansında özetle “Hz Muhammed (SAV)kimdir? ve O (SAV) gelmeseydi ne olurdu, geldi ne oldu? Sorularını cevaplandırarak sunumunu şekillendirdi. Verdiği canlı örnekleri ile katılımcıların ruhlarında ve bilinçlerinde etkiler oluşturdu.” Peygamber (SAV) gelmeden önceki Ömer ve geldikten Sonraki Hz Ömer arasındaki farklılıktan, iki dönem arasındaki aile hayatları arasındaki farklardan, ticaret hayatı arasındaki farklardan bahsederek Hz Muhammed (SAV)in risaletiyle birlikte dünyada yaptığı değişimlerin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.