Çınar Der Yaz Okulunu Tamamladı

0
Çınar Der Yaz Okulunu Tamamladı

Çınar Derneği, 2 yıldır okullarda sürdürdüğü “EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM YAZ OKULUM” çalışmasını Cuma günü yaptığı bir programı ile sonlandırdı.

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 2 yıldır okullarda sürdürdüğü “EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM YAZ OKULUM” Kuranı Kerim ve Değerler Eğitimi çalışmasını 19.07.2013 Cuma günü yaptığı bir programı ile sonlandırdı.

Bu yıl okulların kapanması ile beraber 17 Haziran tarihinde 5 hafta olarak Elbistan Ortaokulunda yapılmaya başlanan “Yaz Okulum” programında iki ana sınıfı olmak üzere yaklaşık 350 öğrenci bulunduğu belirtildi.

 Çınar Der Yaz okulu sorumlularından Eğitimci Ömer YILMAZ yaptığı açıklamalarda şunlara değindi:

Anadolu Platformu üyesi olan derneğimiz Çınar Der yıllardır sürdürdüğü Vahiy merkezli eğitim çalışmalarını “Neslin Islahı Arzın İmarı” ekseninde sürdürmektedir. Son iki yıldır okullar hayat bulsun projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Elbistan Orta Okulunda “YAZ OKULUM EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM” çalışmasını sürdürüyoruz. Bu yıl yaklaşık 350 öğrenciye 40 eğitim gönüllüsü hocamızla, 5 hafta süreli Kuranı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Kıssadan Hisse, Örnek Şahsiyetler, Satranç, Resim (ebru), Sinema, Yüzme, Camii ziyaretleri gibi dini, sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler eğitimi verildi. Son gün olan 19 Temmuz Cuma günü yaptığımız bir programla çalışmamızı tamamladık. Sürekli ailelerle irtibat halinde olduk. Onlarla veli toplantısı yaptık. Kursta görev  alan tüm hocalarımızla ve aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldik.        Programda Hafız Zişan KURT hocamız Kuranı Kerim okudu. Kuranı Kerimi güzel okuyan öğrencilerimize hediyeleri verildi. Kursumuza katılan tüm öğrencilerimize katılım belgesi verildi. Okul Müdürü Cihad hocamıza ve okul idaresine de bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

 Buradan amaç helali haramı bilen, Yaratıcıya karşı sorumluluklarını öğrenen, Erdemli insan yetiştirmeyi hedefleyen bir çalışma yürütmektir. İnşallah bu amacımıza çalışmaları sürekli kılarak ve daha çok insanımıza ulaşarak kavuşacağız. Çınar Der’in eğitim çalışmaları süreklilik arz eder. Yeni hizmet binamızda her eğitim kademesine yönelik çalışmalarımız sürecek. Bu konuda ailelerimizin ilgisinin devam edeceğinden şüphemiz yok. Ayrıca çocuklarını getiren ama kontenjanımızı doldurduğumuzdan dolayı kaydını yapamadığımız çocuklarımızdan ve ailelerinden de tekrar helallik istiyoruz.