Çınar Der Ramazan Ayına Hazırlanıyor

0
Çınar Der Ramazan Ayına Hazırlanıyor

İyilikte öncü olan Elbistan Çınar Der Yardım Komisyonu, yaptığı çalışmalarda yeni bir aşamaya geçiyor.

“Bir İyilik Hareketi” sloganı ile harekete geçen Çınar Der Yardım Komisyonu, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin durumlarını yeni çalışmalarla güncelleme yoluna gidiyor. Bu konuda okullarla ve camii imamları ile görüşmeler yapıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çınar Der Yardım Komisyonu Başkanı Mehmet Ürgel şu şekilde konuştu:

“Derneğimiz, kurulduğu 2005 yılından bu yana eğitim ve yardım çalışmalarında büyük mesafeler katetti. Öğrencilerimize yönelik kırtasiye, giyim; yetim ve öksüz kardeşlerimize yönelik bütün temel ihtiyaçları; ihtiyaç sahibi ailelerimiz ve Suriyeli misafirlere yönelik gıda ve giyim dallarında büyük yardımlarımız oldu.

Şimdi de İlçe Milli Eğitim ve Camii imamlarımızla görüşerek okullarda ve mahallelerde bulunan yoksullarımızı tespit edip bir harita oluşturuyoruz. Bu kişileri evlerinde ziyaret ederek durumlarını hem yerinde görme, hem de nelere ihtiyaçları olduğunu birebir görüşerek tespit edip ihtiyaçlarını giderme konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Önce Allah’ın yardımı, sonra Çınar Der gönüllülerinin ve Elbistanlı hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle yardım çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz.”

Ürgel, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “rahmet, merhamet ve bereketin arttığı şu günlerde bir insanın dahi olsa yüreğine sevgiyle dokunmak istiyoruz, bütün çabamız bunun için.”

.

.