Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çınar-Der Orta Öğretim Çalışmaları Başladı

Çınar-Der Orta Öğretim Çalışmaları Başladı

0
Çınar-Der Orta Öğretim Çalışmaları Başladı

Elbistan Çınar Eğitim Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Orta Öğretim Komisyonu yeni eğitim ve çalışma dönemine güzel bir başlangıç yaptı.

  Cuma günü akşamı ikramlı bir toplantı gerçekleştiren Çınar-Der Orta Öğretim Komisyonu yeni dönemde yapacakları çalışmaları duyurmak, öğrenci gruplarıyla öğretmenlerini tanıştırmak, hedefleri ve amaçları ortaya koymak için dernek yönetimi ve diğer katılımcıları dernek binasında  bir araya getirdi.

 İlk olarak Çınar-Der Başkanı İbrahim KILINÇ kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında kainattaki her şeyin, bitkilerin, meyvelerin nasıl ki bakıma ihtiyaçları varsa insanoğlunun da maddeten olduğu gibi, manen ve ruhen de bazı desteklere ihtiyacının olduğunu belirterek bizlerin tamda bu amaca yönelik olarak faaliyetlerde bulunmamız gerektiğini belirtti.

  Daha sonra Orta Öğretim Komisyonu Başkanı Ahmet ÇETİN BAZI açıklamalarda bulundu. Çetin konuşmasında zamanın değeri, yaşadığımız zamanı anlamlı ve değerli kılmak için neler yapmamız gerektiği, bunun için yaratılış gayemize uygun, kulluk bilincini kuşanmış kişilerin bir araya gelerek bir değer üretmeleri gereğinin önemine işaret ederek herkese başarılar diledi. Aynı zamanda mekan bilinci üzerinde durarak derneğin bulunduğu mekanın ziyarette öncelikli yerler arasında olması gerektiğini belirtti.

   Öğretmenlerle öğrencilerin tanışmalarından sonra gruplar bir araya gelerek çalışmalara başladılar.