Çınar Der Nijer’de İkinci Su Kuyusu’nu Açtı

0
335

Elbistan Çınar Der, Serhan Öztürk ismini verdiği Nijer’deki ikinci Su Kuyusu’nu da açtı.

Kasım 2017’de Afrika ülkelerinden susuzluğun hüküm sürdüğü Nijer’de iki su kuyusu açmak için proje hazırlayan Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, ikinci Su Kuyusu’nu da faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Konuyla ilgili Elbistan Çınar Der’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Afrika ülkelerinde bir damla suyun neredeyse bir cana eşdeğer görüldüğü gerçeğinden hareketle Kasım 2017-Ocak 2018 tarihleri arasında NİJER’E SU KUYUSU projesi kapsamında düzenlenen yardım faaliyeti değerli kardeşlerimizin çabaları ile kısa sürede tamamlanarak uluslararası yardım kuruluşu İYİLİK DER aracılığı ile hemen çalışmalara başlanmıştı. 2018 Nisan ayı içerisinde tamamlanan birinci Su Kuyusu’ndan sonra Mayıs ayında da ikinci Su Kuyusu’nun açıldığı müjdesi geldi.

Bizler Çınar Der ailesi olarak vefa duygusu ile 7.1.2013 tarihinde elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Doğanköy İlkokulu öğretmenlerinden, gönül insanı, kalbi ihlas ve samimiyetle çarpan, Evde Karakter Eğitimi çalışmalarında onlarca çocuğun yüreğine İslam’ı nakşeden değerli Serhan Öztürk kardeşimizin ismini vermeyi bir vazife bildik. Elbistan Çınar Der ve merhum Serhan Öztürk hayratı olarak faaliyete başlayan Nijer’de artık kardeşlerimize can suyu olan iki su kuyumuz var elhamdülillah.

Elbistan Çınar Der ve merhum Serhan Öztürk hayratı olarak gönül coğrafyamızdan olan Nijerli kardeşlerimizin sevinçlerine ortak olmak bizleri bu konularda daha da gayretli olmaya sevk etmektedir. Anadolu Öğrenci Birliği ve İyilikder’le birlikte bu Ramazan ayının on beşinde Dünya Yetimler Günü dolayısı ile on farklı ülkede iftar programlarımız olacaktır. Bunun çalışmalarına da şimdiden başladık.

Yaklaşan Ramazan ayında bölgemizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarımız da devam edecek. Çalışmalarımıza destek veren tüm kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyor, yardımların yaklaşan Ramazan ayında daha da yoğunlaşmasını ümit ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz