Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çınar Der, Fen Lisesi’nde Derdimiz ‘Gençlik ve Gelecek’ Dedi

Çınar Der, Fen Lisesi’nde Derdimiz ‘Gençlik ve Gelecek’ Dedi

0
Çınar Der, Fen Lisesi’nde Derdimiz ‘Gençlik ve Gelecek’ Dedi

Elbistan Çınar Der, değerler eğitimi kapsamında “Gençlik ve Gelecek” konulu seminerlerinin üçüncüsünü Elbistan Fen Lisesi’nde düzenledi.

Elbistan’da “İyilikte Öncü” şiarı ile eğitim, yardım ve sosyal faaliyetlerine devam eden Çınar Der, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte değerler eğitimi kapsamında “Gençlik ve Gelecek” konulu seminerlerinin üçüncüsünü Elbistan Fen Lisesinde düzenledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Çınar Der Yönetimi, Fen Lisesi Müdürü Tayip Güneş, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program pazartesi günü okulun konferans salonunda yapıldı.

Programda, öğretmen Uğur Taştekin katılımcıları selamladı ve Çınar Der’in faaliyetlerinden bahsetti.

Taştekin’in konuşmasından sonra “Gençlik ve Geleceğimiz” konulu konuşmasını yapmak üzere kürsüye eğitimci Murat Deveci geldi.

“Genç; heva ve hevesiyle değil, Kur’an ve Sünnet temelli yaşamak zorundadır” diyen eğitimci Murat Deveci şunları dile getirdi:

“Genç, özgürleşmek istiyorsa en güçlü olanla, Rabbi ile irtibat halinde olmalıdır. Genç, gelecekte iz bırakmak istiyorsa günü Peygamberle yaşayabilen, Peygamberi; evine, okuluna, odasına, sınıfına, sokağına kısaca gittiği her yere götürebilecek bir bilince sahip olmak zorundadır.”

Deveci, sözlerini Rümeysa Büyük isimli öğrencinin şu veciz ifadesi ile bitirdi; “Müslüman genç; kendi sınırlarını zorlayan, ama Hakkın sınırlarını zorlamayandır.”

Programda, katılımcılara yazar Ramazan Kayan’ın kaleme aldığı ve Mavi Marmara şehidi Furkan Doğan’ı anlattığı “Mavi Kırmızı / Bir Şehide Şahitliğim” adlı kitap hediye edildi.