Çınar Der emanetleri sahiplerine ulaştırdı

0
Çınar Der emanetleri sahiplerine ulaştırdı

Elbistan Çınar Der, Bayırbucak Türkmenleri için topladığı yardımları yetkililere teslim etti.

Elbistan Çınar Der, Suriye’de çok yoğun bir saldırıya maruz kalan Bayırbucak Müslümanlarına yönelik yardım kampanyası başlatmıştı. Aralık ayı başından itibaren devam eden gıda yardımı çalışmaları nihayete erdi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde okullarla birlikte devam eden Bayır Bucak Türkmenleri temel gıda yardım kampanyası halktan büyük bir teveccüh gördü. Özellikle öğrenci ve ailelerinin yoğun olarak katkıda bulundukları bu yardım çalışmasında toplanan temel ve hazır gıda, çocuk bezi, kıyafet gibi yardım malzemeleri Çınar Der gönüllüleri tarafından güzel bir şekilde hazırlanıp paketlendi.

Cuma akşamı dernek gönüllüleri tarafından yüklenen yardım aracı, yönetim kurulundan bir grup tarafından Reyhanlıda bulunan ve Bayır Bucak Türkmen bölgesi yardımlarını organize eden Suriye İçin El Ele Derneği ve İyilik Der – Reyhanlı Ufuk Der yetkililerine teslim edildi.

Reyhanlı’da bulunan Suriyeli misafirlerin kaldıkları ortamları inceleyen ve ziyaret eden Çınar Der yönetimi, Ufuk Der ve El Ele Derneği yetkililerle, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

İslam ümmetinin önemli bir parçası olan Bayır Bucak Müslümanlarının durumu ve ihtiyaçları hakkında da bilgiler alan ekip, şu an çok acil sünger döşek, battaniye, çocuk bezi, uyku tulumu gibi malzemelere ihtiyaç duyduklarını belirttiler.