Çınar-Der Basınla Buluştu

0
Çınar-Der Basınla Buluştu

Anadolu Platformu üyesi Elbistan Çınar-Der yerel basına bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Elbistan’da yayın yapan gazete temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen yeni yönetim, hem basınla tanışma hem de yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

Elbistan’da yayın yapan Elbistan’ın Sesi, Elbistan Manşet, Elbistan Kaynarca ve Bizim Elbistan gazetelerinin temsilcileri ile 20 Ekim Cumartesi günü Proma Altınşiş restaurantta bir araya gelen Çınar-Der Başkanı Akif Pak, dernek olarak gönüllülük esasına dayalı bir çalışma yürüttüklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “2005 yılından bu yana dernek olarak değer merkezli çalışmalar yapıyoruz. Özveriyle, gönüllülük esasına dayalı bir sistemle çalışmalar yapıyoruz. Toplumun her kesimini içine alan bir organizasyondur bu. Ne iş yaparsak yapalım bir değer kazandırmak için azimle çalışıyoruz. Ben esnafım, arkadaşım işçi, diğeri öğretmen. Ama her birimiz sivil toplum kuruluşu içerisinde fedakârca gayret gösteriyoruz. Bu toplumun İslami yapıya uygun değeri için gayret sarf ediyoruz.  Rabbimizin bize verdiği vazifeyi ifa etmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız toplumu dönüştürme yolunda anasınıfından, üniversiteye kadar çalışmalarımız var. Evde Karakter Eğitimi, Ortaöğretim öğrencilerine dönük, üniversite öğrencilerine dönük programlarımız var.”

Tüm bu çalışmaların karşılığını ancak Allah’tan beklediklerini aktaran Başkan Pak; “İnşallah Kurban Bayramında İHH ile Irak’a gideceğiz. 4 Gün boyunca orada kalıp Kurban organizasyonu yapacağız.” dedi.

Çınar-Der Genel Sekreteri Faruk Erbaş ise dernek yönetim kurulu olarak Elbistan’da da sosyal ve kültürel etkinlikler organize ettiklerini kaydetti. Erbaş,”dernek olarak organize ettiğimiz etkinlikler şehrimizde yakından takip ediliyor.”dedi.

Çınar-Der yönetiminde yer alan isimler şöyle: Akif Pak (Başkan), Mehmet Ülger (Başkan Yardımcısı), Faruk Erbaş (Genel Sekreter), Hamit Aytaç (Mali Sekreter), Recep Bayraktar (Üye).