Çınar ­Der’den Gıda ve Giyim Kermesi

0
Çınar ­Der’den Gıda ve Giyim Kermesi

Elbistan Çınar ­Der, ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için gıda ve giyim kermesi açtı.

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Çınar ­Der), maddi durumu iyi olmayan aileler ve öğrenciler için kullanılmak üzere, gıda ve giyim kermesi açtı.

Çınar Der, ‘Merhameti, Kardeşliği, Yardımlaşmayı Birlikte Hissetmek İçin? Biriz, Kardeşiz’ sloganıyla kermes düzenledi. Yardım kermesinin açılışına Dernek Yönetimi, gönüllüler, okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

6 gün açık kalacak olan kermeste dernek üyeleri ve gönüllüleri tarafından yapılan yemekler ve el işleri yer alıyor.

Çınar ­Der Yardım Komisyonu Başkanı Mehmet Ürgel; Çınar­ Der’in 2005 yılında kurulduğunu ve kurulduğu günden bu yana her yıl yardım kermesi açtıklarını belirtti. Ürgel konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Kermeslerden elde ettiğimiz gelirlerle, güzel şehrimizde yetimlerin, öksüzlerin, mazlumların, yaşlıların, öğrencilerin, kimsesizlerin, garip gurabanın ellerinden tutup, onların temel insani ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Şu anda camii imamlarımızla ve okullarımızla görüşerek fakir tespitlerinde bulunuyoruz. Ailelerimizle birebir ziyaretlerde bulunarak onlarla aynı duyguları teneffüs etmeye çalışıyoruz.

Değerli bağışçılarımızın oluşturduğu imkânlarla direkt kendilerinin marketlerden ve giyim mağazalarından alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Bu yıl da kermesten elde edeceğimiz gelirlerle yine ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız artarak devam edecek. Şunu da ayrıca belirteyim. Çınar ­Der yaptığı yardımları sadece kendi bölgesi ile de sınırlı tutmuyor. Bayır Bucak Türkmenlerinden tutun, savaş anında Suriyeli misafirlere, Doğudaki terör belasından dolayı mağdur olan kardeşlerimize, kurban bayramında İHH ve İyilikder aracılığı ile dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor.

Bütün bu yaptığımız çalışmalar tabii ki değerli Elbistan halkının katkıları ve destekleri ile olmaktadır. Biz bu niyet ve samimiyetle çalışmalarımızı Allah’ın yardımı, gönüllülerimizin ve bağışçılarımızın destekleri ile sürdürmeye gayret ediyoruz. Bu vesile ile kardeşlerimizi kermesimize desteğe ve ziyarete bekliyoruz.”