Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı CHP Heyeti Bülbülzade Vakfını Ziyaret Etti

CHP Heyeti Bülbülzade Vakfını Ziyaret Etti

0
CHP Heyeti Bülbülzade Vakfını Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Prof. Dr. Muhammed Çakmak ve CHP Adıyaman eski Milletvekili adaylarından Mehmet Akgün sivil toplum kuruluşlarını ziyaretleri kapsamında vakfımızı ziyaret etti.

6 Ocak Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde Başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Prof. Dr. Muhammed Çakmak; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamını getirdiğini ve onun danışmanı olduğunu belirterek; CHP'nin bu güne kadar sivil toplum örgütlerini, milletin duygu ve düşüncelerini ihmal ettiğini,  bu alanda yeni bir dönüşümün başladığını söyledi. Çakmak, CHP'nin halka İslam'a ve Müslümanlara dair yaklaşımının Türkiye'nin sosyolojisinin gerisinde kaldığını, bu ziyaretin yeni bir diyalog kurma girişimi olduğunu ifade etti.

 

CHP'nin Milletin İnancına Saygı Duyan Bir Partiye Dönüşmesini Bekliyoruz

 

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; bu girişimi önemsediklerini, 90 yıldır bu millete tek tipliği dayatan, değerlerini öteleyen, dinine, inancına, kültürüne yabancı bir CHP'nin; milletin değerlerine, inancına, kültürüne saygı duyan bir siyasi partiye dönüşmesini beklediklerini söyledi. Aldemir konuşmasını şöyle sürdürdü; "Bu açıdan CHP'nin sivil toplumla irtibatı gündemine alması önemlidir. Devamının gelmesini diliyoruz. Özellikle CHP gibi ana muhalefet partisinin Suriye meselesinde Suriyeli misafirlerimizi yok sayan yaklaşımları bizi derinden üzüyor. Siyasi politika olarak karşı çıkabilirsiniz ama insani olarak duyarlılık göstermenizi bekliyoruz. Diğer taraftan kökü dışarıda güçlerle aynı resmin içersinde görüntü vermeniz bizi kaygılandırıyor. Her halükarda CHP'nin milletin değerlerine dönme çabaları inşallah yeni bir muhasebeye yol açar" dedi.

 

Prof. Dr. Mumammed Çakmak'da görüşmeyi önemsediklerini, Bülbülzade Vakfı gibi Anadolu Platformu gibi vakıf ve derneklerin toplun dünü, bugünü, yarını olduğunu, yeni Türkiye'nin bu sivil toplum örgütlerinin ortamında konuşularak kurulacağını söyledi.

 

Görüşmeye Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar ve İstikrar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol'da katıldı.