Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı’ndan Ülfet Derneği’ne Ziyaret

0
180

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı ve Ak Parti MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı ile beraberindeki heyet, Ülfet Derneği Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı ve Ak Parti MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı ile Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş ve beraberindeki heyet, 21 Mart Salı günü Ülfet Derneği Genel Merkezi'ne ziyarette bulundu.

Ülfet Derneği YK üyeleri ve Akadder Adana Temsilciliği yöneticileri tarafından karşılanan heyet, Ülfet GEM (Geçici Eğitim Merkezi) bünyesinde eğitim gören Suriyeli misafir öğrenciler tarafından 18 Mart Çanakkale Haftası münasebetiyle farkındalık oluşturmaya yönelik olarak sergilenen "Çanakkaleyi Anma" programına katıldı. Program içerisindeki öğrencilerin Suriye-Türkiye ortak tarihine vurgu yapan sunumlarını ilgiyle takip eden Fatma Güldemet Sarı, daha sonra Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir araya geldi.

Ülfet Derneği çalışmalarına aşina olduğunu ve takdirle karşıladığını belirten Sarı, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa Referandum süreci ile ilgili bilgilendirmede bulunarak kurumsal destek talep etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ise ülke menfaatlerini her daim hassasiyetle göz önünde bulundurduklarının altını çizerek, referandumla alakalı Adana'da irade beyanında bulunan ilk kuruluşlardan olduklarını söyledi.

Fatma Güldemet Sarı, Anadolu Ajansı'na kısa bir röportaj vererek daha sonra dernek gönüllüleriyle de referandum hakkındaki görüşlerini paylaşarak önerilerini dinledi.