Cerablus’a Günübirlik Ziyaret

0
Cerablus’a Günübirlik Ziyaret

Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, TRT Kürdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici, Yönetmen Derviş Zaimağaoğlu ve beraberindeki heyet Cerablus’a günübirlik ziyarette bulundu.

Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, TRT Kürdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici, Yönetmen Derviş Zaimağaoğlu, Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ve İyilikder gönüllülerinden oluşan heyet Cerablus’a günübirlik ziyarette bulundu.

Ziyaretlerine 5 Ekim Çarşamba günü ilk önce Cerablus Belediye Başkanını makamında ziyaret ederek başlayan heyet üyeleri, burada şehrin sorunları ile ilgili belediye başkanından bilgi aldı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına devam edilen Cerablus Hastanesine geçen heyet, inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Heyet üyeleri hastane hizmete girene kadar şehir halkına hizmet veren sahra hastanesini de ziyaret ederek doktorlardan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Heyet üyeleri daha sonra Cerablus sokaklarında gezerek esnaf ve şehir sakinleri ile hasbihal etti.

Ardından İyilikder tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Sadık Handavi İyilik Okulunu da ziyaret eden heyet üyeleri burada öğrencilerle bir araya gelerek öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı ve çeşitli hediyeler verdi. Heyet üyeleri şehir meclisini de ziyaret ederek şehrin sorunlarıyla ilgili meclis üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, şehir turunda görüştüğü Cerablus emniyet amirine Anadolu Platformu tarafından Arapçaya tercüme edilen kitaplardan hediye ederek, güvenlik ve kültürel dönüşümünün birlikte yürütülmesi gerektiğini vurguladı.