Cerablus Anadolu Kültür Merkezi Ziyaret Edildi

0
240

İyilik Derneği, Millî Eğitim Bakanlığı ve AFAD tarafından Suriye’deki okullara yönelik olarak başlatılan “İyilik Kütüphaneleri” projesinin Cerablus Dağıtım Töreninin ardından Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Cerablus Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

22 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Karkamış Kaymakamı Mehmet Emin Bağlı, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Gaziantep Fırat Kalkanı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Büyükçelebi, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Gaziantep AFAD İl Müdür Bekir Şen, İyilik Derneği Genel Sekreteri Kamuran Serkan Gürsel ve STK temsilcileri katıldı.

Ziyarette atölyeleri ve sınıfları gezen heyet üyeleri, öğretmenler ve öğrencilerle görüşerek eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldılar. Ziyaret anısına öğrenciler tarafından hazırlanan pasta Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından kesilerek misafirlere ikram edildi. Yine öğrenciler tarafından hazırlanan el işlemeli Türk Bayrağı ziyaret anısına Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu’na hediye edildi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de ziyaret dolayısıyla öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret Cerablus Anadolu Kültür Merkezi önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliği ile Suriye’nin Azez ve Afrin şehirlerinde faaliyetlerine devam eden Anadolu Kültür Merkezleri’nde; 7’den 77’ye her tüm yaş gruplarına yönelik olarak; dil kursları, hat ve müzik kursları, meslek edindirme kursları, medya kursları, yazarlık ve okuma atölyeleri, aile eğitimleri, psikoloji seminerleri, gazete ve radyo çalışmaları yapılıyor. Anadolu Kültür Merkezi’nin El-Bab ve Cerablus şubelerinin resmi açılışlarının önümüzdeki ay yapılması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.