Cem Uçan AÖB’nin Söyleşi Programına Katıldı

0
230

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, sanatçı Cem Uçan’ın konuk olarak katıldığı söyleşi programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, sanatçı Cem Uçan’ın konuk olarak katıldığı söyleşi programı düzenledi. 3 Kasım Cuma günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen söyleşi programına çok sayıda öğrenci katıldı.

Cem Uçan söyleşiden önce Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’i makamında ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Daha önce birçok yapımda oyuncu olarak yer alan Cem Uçar, TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna dâhil olmuş ve Aliyar karakterini canlandırmıştı.

Söyleşi programında Suriye olaylarıyla alakalı bir sinema filmi için Gaziantep’te bulunduğunu belirten Cem Uçar, öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Uçar konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gaziantep’te olma sebebim; burada, Suriye’deki olayların başlangıcıyla ilgili sinema filmi çekiyor olmamız. Daha sonra İstanbul’a döneceğim. Orada Osmanlıyla alakalı ve 8 hafta sürecek bir sinema filmi çekeceğiz.

Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’la bir sonraki sezon için konuşmaya başladık. Aliyar benim için yazılmış bir karakter. Ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun oynadığınız karakterin en azından yüzde 50’si kendinizde var olmalı. Diğer kalan yüzde 50 kısım ise sinematografik kısım, yani insanlara anlatmak istediğiniz şey. Filinta ve Diriliş Ertuğrul dizisinde oynadığım karakterler bir babanın iki evladı gibi. Bu anlamda orada canlandırdığım karakterler arasında fark göremiyorum.”

Öğrencilerden gelen sorularla keyifli bir söyleşinin akabinde, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Öğrenci Temsilcisi Şehadet Gerçek tarafından Cem Uçar’a gecenin anısına plaket takdim edildi. Ardından toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Söyleşi programı, hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.