Çelikhan'dan Suriye'ye Acil Yardım

0
Çelikhan'dan Suriye'ye Acil Yardım

Hayırsever Çelikhanlılar tarafından bağışlanan un, ilaç, çeşitli gıda maddeleri, giyim, ayakkabı ve battaniyeler Hatay kampına ulaştırıldı.

Anadolu Platformu Üyesi Çelikhan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ( ÇEY-DER)’e, hayırsever Çelikhanlılar tarafından bağışlanan un, ilaç, çeşitli gıda maddeleri, giyim, ayakkabı ve battaniyeleri, Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında bulunan Suriyeli kardeşlerimizin kaldığı kampa ulaştırılmak üzere dernek yetkilileri tarafından götürüldü.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında bulunan Suriyeli kardeşlerimizin kaldığı kampa yardım götürüp ve kampı ziyaret eden Çelikhan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abumüslüm Çakmak, Yardım Komisyonu Başkanı H. Mehmet Altındağ ve Dernek Üyesi Mustafa Baran, gördükleri manzarayı kelimelerin anlatmaya yetmeyeceğini söylediler. Müslümanların büyük ve ciddi bir sınavla karşı karşıya bulunduğunu ve sözün bittiği noktada bulunduğumuzu belirten yrtkililer yardım için yarının çok geç olabileceğini söylediler.

Soğuk kış şartlarında küçük çocukların çorapsız, terlikle çamurun içinde gezdiklerini gördüklerini, su, zaruri ve temel gıda, ilaç, elektrik, giyecek, ayakkabı, nakit para ve battaniyelere çok acil ihtiyaç olduğunu söylediler.