Çare Sizsiniz Projesinde Eğitimler Başladı

0
94

Bülbülzade Vakfı’nın Sodes desteği ile yürüttüğü “Çare Sizsiniz Projesi” kapsamında yetim ve yetim annelerine yönelik eğitimler başladı.

Proje kapsamında 90 yetim çocuğa akademik destek, spor ve sanat kursları verilecek. 50 yetim annesine de mesleki eğitim verilecek. 30 üniversite öğrencisinin de destek verdiği projede ders başı 10 Mart Cumartesi günü BEKAM sınıflarında başladı.

Yetim anneleri ise İyilikder Gaziantep Şubesi Yardım Koordinasyon Merkezinde derslere başladı. Ders başı dolayısıyla Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda bir şenlik düzenlendi. Şenlikte üniversiteli abi ve ablalarıyla oyunlar oynayan yetimler doyasıya eğlendi.

Projeyle ilgili bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, proje kapsamında 90 yetime, spor, sanat ve akademik alanda eğitim verileceğini belirterek 50 yetim annesine de mesleki eğitim verileceğini belirtti. Sohbet, projeye Gaziantep Üniversitesinde okuyan 30 öğrencinin de gönüllü destek verdiğini belirterek projenin bir yıl süreceğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.