Canan Candemir Çelik, Anayasa Paketini Anlattı

0
203

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Şafak FM’de yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk olarak 18 maddelik yeni anayasa değişiklik paketinin getireceği yenilikleri anlattı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Şafak FM’de canlı olarak yayınlanan “Referandum Özel” programına konuk olarak 18 maddelik anayasa değişiklik paketinin getireceği yenilikleri anlatarak soruları yanıtladı. 11 Nisan Salı günü saat 18.30’da yayınlanan ve Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun moderatörlüğünde yapılan programda paketin bir dönüm noktası olduğunu belirten Çelik, paketle ilgili bilgiler vererek dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Şafak Radyo’nun Facebook sayfasından da görüntülü olarak canlı yayınlanan programda WhatsApp, Facebook ve Twitter üzerinden gelen sorular da cevaplandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “Anayasa değişikliğinin içeriğini vatandaşımıza anlatmaya çalışıyoruz. Sizin gezmenize gerek yok devletimiz için, vatanımız için biz zaten evet diyeceğiz diyen vatandaşlarımızdan aldığımız cevaplar bizi mutlu ediyor. Bizim amacımız hayır diyen ve kararsız olan vatandaşlarımıza ulaşmak. Muhalefetin yalanlar üzerine kurgulamış olduğu bir hayır kampanyası var. Özellikle Gaziantep geneline dağıtıkları yalanlarla dolu bir broşür var. Bu aslında onlara da bir şey kazandırmıyor, insanımıza da bir şey kazandırmıyor. Tam aksine insanımızda bir tedirginlik oluşturuyor. Biz Gaziantep olarak ensar bir şehiriz. Biz ensar şehir olmamızın manevi havasını ve bereketini yaşıyoruz. Suriyeli insanlarımız bizim misafirlerimizdir. Muhakkak herkes huzur, güven hissettiklerinde kendi topraklarına dönmek isteyeceklerdir. Bu konuyu referandumda bir istismar malzemesi yapmak doğru bir davranış değildir. Süreç içerisinde insanlarımızın duyarlılığı ve özellikle 15 Temmuz sürecinde Çanakkale ruhunun tezahür ettiğine şahit olduk. İnşallah son düzlüğe girdiğimiz şu günlerde çok daha yoğun tempoyla planlı, programlı bir şekilde anayasa değişikliğinin içeriğini anlatmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan, milletimizden güçlü bir ‘evet’ ile tüm dünyaya güçlü bir Türkiye mesajı vereceğiz” dedi.

“Referandum Özel” programı bu hafta boyunca FM 98.0 frekansından ve www.safakradyo.net adresinden canlı olarak yayınlanacak. Programa AK Parti Gaziantep Milletvekilleri konuk olacak.

.