Ana Sayfa Kuruluşlar Çamlıyayla Evde Karakter Mezunlar Kampı

Çamlıyayla Evde Karakter Mezunlar Kampı

0
Çamlıyayla Evde Karakter Mezunlar Kampı

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu 16- 26 Haziran tarihlerinde Tarsus Çamlıyayla’da EKE mezunlar kampı düzenlendi.

Kampta 15 öğrenciyle, Şeyma Yolaçan, Azime Altınyüzük sorumlu hoca olarak, Hazal Yılmaz, Zehra Ayanoğlu ve Betül Satıcı yardımcı abla olarak ilgilendi. Ayrıca kampta maddi manevi desteğini aldığımız Sait Altınyüzük de bizlerle birlikteydi. 10 günlük kampımızda akaid, ahlak, adap, hadis, siyer, ilmihal ve Kur’an-ı Kerim dersleri işlendi. Sure ve Esmaül Hüsna ezberleri alındı. Öğrencilerin öğrenirken eğlenmeleri için eğitsel etkinlikler yapıldı. (örneğin; Yakup dedi ki, anlat bakalım vb.) Yeteneklerini keşfetmek adına birçok aktivite yapıldı. Benim sahabem adlı sunumla öğrencilerin anlatma yetenekleri, en sevdiğim sahabeye mektupla yazma yetenekleri keşfedildi. Program tarihleri içerisinde olan beraat kandilinde öğrencilerin kendi istekleriyle hazırladığı beraat kandili özel programı öğrencilerin derslerde işledikleri konulardan yola çıkarak hazırladıkları tiyatro, ezgi, ilahiler ve şiirler kampa damgasını vurdu. Amacımız EKE öğrencilerini yıl içerisinde işledikleri konuları pekiştirerek eksiklerini kapatarak, orta öğretim komisyonuna hazırlayıp yaptıkları programla amacımıza ulaştığımızı bize gösterdiler. Onların duaları eke ablaları olmaktı.

Kampta yaşanan bu güzellikleri aileleriyle paylaşmak için Adana Ülfet Eğitim Yardımlaşma Derneği’nde bitiş programı düzenlendi.