Ana Sayfa Kuruluşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Ülfet Der’e Ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Ülfet Der’e Ziyaret

0
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Ülfet Der’e Ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanı, Ülfet Derneği’ni ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanı Murat Aksoy beraberinde Mali Müşavir Kasım Pamuk ile birlikte Ülfet Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir araya gelen Aksoy ve Pamuk, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ÇSG Bakanlığı tarafından hayata geçirilen AB Projelerinin muhteviyatına dair bilgilendirmelerde bulunan Aksoy, Ülfet Derneği tarafından Adana genelinde yapılan faaliyetlerin anlamlı ve örneklik teşkil ettiğini belirtti.

Görüşmede, EKE Komisyonu tarafından Arapçaya çevrilen eğitim kitapları, Arapça-Türkçe yayın yapan İşrak Gazetesi, Suriyeli ailelere yönelik yapılan ve yapılacak birlikteliği pekiştirici programlar ve Odak Projesi kapsamında Adana’daki Romenlere dair yapılabilecek bazı çalışma başlıklar da ele alındı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Kılıçparlar ise STK’ların gelinen süreçte, birlikte değer merkezli çalışmalarını artırarak toplumun dönüşümüne katkı sağlamalarının gerekliliğine vurgu yaptı.

Yapılan değerlendirmelerin ardından heyet, Ülfet Derneği Genel Merkezi’ni gezerek Ülfet GEM (Geçici Eğitim Merkezi)’de eğitim gören Suriyeli öğrencileri sınıflarında görme fırsatını yakaladı.

Suriyeli öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılaşan heyet, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra İyilikder Adana Temsilciliği Gıda Bankası da ziyaret edilerek faaliyet alanları hakkında bilgi alındı.

Yapılan organizasyonlardan ötürü memnuniyetini gizlemeyen Aksoy, yetkilileri tebrik etti.