Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri 'Çağın Kerbela' sı Suriye''

'Çağın Kerbela' sı Suriye''

0
'Çağın Kerbela' sı Suriye''

Çelikhan ilçesinde ”Çağın Kerbela’sı Suriye” konulu konferans verildi. Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan:”Suriye’de yapılan zulme seyirci kalamayız”

İlçede bütün sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile oluşturulan ''Suriye'ye yardım platformu'' tarafından organize edilen konferansa Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan katıldı.

Yaşar Altındağ'ın okuduğu,Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Platform sözcüsü Abumüslüm Çakmak, platformun amacı ve yapılan yardımlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Suriye'de masum halka yapılan zulm ve Suriye yardım platformunun yapmış olduğu yardımları gösteren Sinevizyon gösterimi sunuldu.

Sinevizyon gösteriminde salonda bulunan kişilerin gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü.

Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, konuşmasına Suriye'de yaşanan olaylara örnekler vererek başladı. Suriye halkına yardım etmenin önemine değinen Kayan, Suriye’de yapılan zulme seyirci kalınmaması gerektiğini belirtti.

İslam tarihinden örneklerle konuşmasını sürdüren Kayan, Suriye’de Müslümanlara yapılan zulmün son bulması için maddi manevi desteklerin sürdürülmesi gerektiğini kaydetti.

Konuşmanın ardından yazar kitaplarını imzaladı.

Programa Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Araştırmacı yazar Ramazan Kayan ve beraberindeki heyet daha sonra Suriye'ye yardım platformu tarafından Suriye'ye gönderilecek olan yardım malzemelerini incelediler.

Mustafa Aloğlu / celihannet.com