Cafer SOY Hakkın Rahmetine Kavuştu

0
200

Yeni Ufuklar Derneği yöneticilerinden kardeşimiz Cafer Soy Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur.

Yeni Ufuklar Derneği yöneticilerinden kardeşimiz Cafer Soy 16 Şubat 2011 günü Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur. Kardeşimizin cenazesi bugün Küçükçekmece İstasyon Mahallesi Medine Camiinde İkindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Kanarya Mezarlığına defnedilecektir.

Merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına sabrı cemil niyaz ederiz

İrtibat Telefonu: 0533 625 30 40

Cafer Soy kimdir?

1970 yılında Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Başköy Köyünde dünyaya geldi.  Babası Mustafa annesi  Şerife Hanımdır. Ailesinin tek erkek çocuğu olan Cafer  5 yaşına kadar köyde yaşadı. Daha sonra babası ile birlikte 1975 yılında İstanbul  K.Çekmece semtindeki Halkalı bölgesine yerleştiler. İlk ve orta öğrenimini Taştepe İlköğretim Okulunda tamamladı.

1985 yılında babası geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Matbaacı olan amcasının desteğiyle erken yaşta iş hayatına atılmış çalışıp ailesinin geçimini sağlamak zorunda kalmıştı ve okul hayatı sona ermişti. 1990 yılına kadar amcasının yanında çalıştı ve sonra vatani görevini yapmak üzere askere gitti.

1993 yılında İslamî faaliyetlere başlayan Cafer Soy gece gündüz demeden çalışarak verilen her sorumluluğu eksiksiz yerine getirmeye çalışmış,  İslam’a ve insanlığa hizmet etmek için elinden geleni yapmıştır.2006 yılında Genç Ufuklar Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığını yaptı.2009 yılında kalp krizi geçirip kalp ameliyatı oldu.Aynı zamanda hipertansiyon hastasıydı.2 Şubat 2011 tarihinde beyin kanaması geçirerek iki hafta hastanede yoğun bakımda kaldıktan sonra 16 Şubatta Hakk’ın rahmetine kavuştu..Cafer Soy 3 çocuk babasıydı. Allah’tan ona rahmet ve mağfiret diliyoruz. Geride kalanlara sabr-ı cemil diliyoruz.