Ana Sayfa Kuruluşlar Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Öğrencilerinden Tarihe Yolculuk

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Öğrencilerinden Tarihe Yolculuk

0
Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Öğrencilerinden Tarihe Yolculuk

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Orta Öğretim Komisyonu öğrencileri Çanakkale’ye yıl sonu gezisi düzenledi.

 

İki gün süren Çanakkale gezisi öğrenciler için tarihe yolculuk niteliğindeydi. Katılımın yoğun olmasından dolayı iki otobüsle yapılan geziye öğrencilerle birlikte komisyonda yer alan öğretmenler de katıldı. Perşembe akşamı  Çanakkale’ye doğru yola çıkıldı. Cuma günü şehre varıldı. Kahvaltı sonrasında başlayan gezi, rehber eşliğinde akşama kadar sürdü. Gezi boyunca Gelibolu Yarımadası’ndaki Çanakkale şehitlikleri, anıtlar, siperler ve tüneller, kitabeler ziyaret edilerek tarihimiz yerinden görülerek hatırlandı. 

 

Geziye katılan gençlerin, Çanakkale Savaşı’na katılan gençlerle aynı yaşlarda olduğunu düşünmeleri ve onların orada şehit düştüklerini, onların mücadelesini ve fedakarlıklarını kavramaları gezi süresince duygusal anlar yaşattı.

 

Gezi dönüşünde Anadolu Platformu’na bağlı Gelibolu Umut-Der yöneticileri ile bir araya gelinerek tanışma yapıldı. Gelibolu İskelesindeki yemeğin ardından Bursa’ya doğru yola çıkıldı.