Ana Sayfa Kuruluşlar Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu kapanış programı muhteşem bir coşkuyla gerçekleşti

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu kapanış programı muhteşem bir coşkuyla gerçekleşti

0
Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu kapanış programı muhteşem bir coşkuyla gerçekleşti

Buseyder’in yıl içerisinde faaliyet gösteren Evde karakter Eğitimi grupları yıl sonunda muhteşem bir gösteriyle faaliyetlerini tamamladılar.

 

Buseyder’in yıl içerisinde faaliyet gösteren Evde karakter Eğitimi grupları yıl sonunda muhteşem bir gösteriyle faaliyetlerini tamamladılar. Eğitim Vadisi’nde gerçekleşen programda Çocuk Giyim Kermesi, Hacivat, Karagöz gösterisi, Şiirler, Tiyatrolar, Skeçler, Oyunlar, İlahiler birbiri ardınca sergilendi.Programa Velilerden ve Bursa Halkından yoğun ilgi vardı.Coşku içerisinde gerçekleşen program süresince EKE öğrencileri mutluluktan havaya uçuyor gibiydiler.Program, EKE öğrencilerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile açıldı. Ardından Anadolu Platformunun tanıtım videosu izlendi. Daha sonra kürsüye gelen Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Musa KILIÇ Programın hazırlanmasında emeği geçen EKE komisyon başkanı Fadime DAĞLI’ya ve EKE öğretmenlerine teşekkür ederek sözüne başladı. Programın Mavi Marmara Şehitlerinin şehadetlerinin yıldönümüne denk gelmesi sebebiyle de Mavi Marmara Şehitlerini anan KILIÇ, nesillerin şehitlerin yolunda yetişmesi gerektiğini ifade etti. Çocukların Nebevi Eğitim terbiyesi süreçlerinden geçerek hayata hazırlanmaları gerekmektedir. Cahiliye çağında nesillerin korunmaları ve Ahiret merkezli bir dünya tasavvuru içerisinde yer almaları için çalışmalarımızı yapıyoruz diyen KILIÇ, Mus’ab b. Ümeyr’in misyonuna vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

Programın ilerleyen bölümlerinde EKE grupları sırasıyla yıl içerisinde işledikleri konuları içeren gösteriler sergilediler.Büyük ilgi ve beğeni toplayan gösteriler sonunda her çocuğa Sertifikaları verildi.Yıl içerisinde çocukların emekleri ile hazırlanan PUSULA ÇOCUK DERGİSİ yeni sayısı da program sonunda veli ve öğrencilere dağıtıldı.