Bülbülzade'den Suriye'ye Gıda Yardımı

0
79

Suriyeli ailelere Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı ile Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SGYD) tarafından gıda yardımı yapıldı.

Suriye’deki çatışmalardan kaçarak Gaziantep’e sığınan ve sayıları her geçen gün giderek artan Suriyeli ailelere Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı ile Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SGYD) tarafından gıda yardımı yapıldı.

Suriye’ye yakın iller arasında sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı şehirlerin başında gelen Gaziantep’e mülteci akını devam ediyor. Son tespitlere göre mülteci kamplarının dışında Gaziantep şehir merkezinde yaşayan Suriyeli sığınmacıların sayısı 40 bine dayandı. Bülbülzade Vakfının yardım amacıyla tuttuğu veritabanında kayıtlı olan aile sayısı bir ay önce 3.500 civarındaydı. Bu gün ise bu rakam 4.000 geçti.

Suriyeli sığınmacılara yönelik yardımlar ise devam ediyor. Son olarak Bülbülzade Vakfı ve Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin işbirliği ile 500 aileye gıda yardımı yapıldı. Bulgur, pirinç, şeker, makarna, yağ, kuru fasulye gibi gıda maddelerinden oluşan gıda paketleri SGYD Dernek binasından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

Öte yandan Bülbülzade Vakfı’nın başarıyla uyguladığı “Kardeş Aile Projesi” kapsamında Suriyeli ailelere ev eşyası, yakacak, giyim ve gıda yardımları da devam ediyor. Yardım için oluşturulan gezici ekipler aileleri günlük ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor. Daha sonra bu ihtiyaçlar kardeş aileler ve Bülbülzade Vakfının giyim ve gıda mağazasından karşılanıyor. Hastanelerde tedavi gören Suriyeli sığınmacıların ilaç ihtiyaçları karşılanıyor ve moral desteği için vakıf gönüllüleri tarafından düzenli olarak ziyaret ediliyor.

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Vakfı’nın başlattığı Kardeş Aile Projesi hakkında daha fazla bilgi almak veya kardeş aile edinmek için 0(342) 231 46 94 ve 221 03 92 no’lu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Nakdi Yardımlarınız için Vakfımızın Suriye’ye Yardım Hesabı:

Kuveyt Türk Bankası Karagöz Şubesi

IBAN: TR82 0020 5000 0006 4564 4000 06