Bülbülzade’den Suriyeli Kardeşlerimize Yardım

0
89

Bülbülzade Vakfı Gaziantep’te yaşayan Suriyeli ailelere yardımlarına devam ediyor.

“Yarım Hurmayla da olsa kendinizi ateşten koruyun” hadisini kendisine şiar edinen Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gaziantep’te yaşayan 150 Suriyeli aileye kıyafet yardımında bulundu.

Kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu soğuk günlerde ilimizde zor şartlar altında yaşayan Suriyeli sığınmacılara Bülbülzade Vakfı olarak kardeşliğin sıcaklığını hissettirecek yardımlarımız devam ediyor. Vakfımız ve Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ortak organizasyonunda Bülbülzade Vakfı Giyim Mağazasına gelen ihtiyaç sahipleri kıyafetlerini kendi elleriyle seçerek ihtiyaçlarını karşılamanın mutluluğunu yaşadılar.

Yardım Komisyonumuzun fedakâr üyelerinin üstün gayretleri ile yapılan yardım çalışmamızda Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi ve Suriye Koordinatörü Mahmut KAÇMAZER ve Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman SÜLEYMAN’ın da hazır bulundu.

Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman SÜLEYMAN yaptığı açıklamada; “Gaziantep’te şu anda 850 aile zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Bülbülzade Vakfı öncülüğünde hem burada yaşayan ve hem de Suriye içlerinde zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimize her fırsatta yardım ulaştırdık. Kurban Bayramında 210 hisse kurban kestik, Helva, Elbise, Çamaşır ve Bulaşık Deterjanı, Çocuk Bezi, Süt, Çay, Şeker, Makarna, Zeytin, Yağ, Battaniye, Soba gibi gıda ve temizlik maddelerinden oluşan ihtiyaç malzemelerini hem Suriye’de hem de Gaziantep’te ihtiyaç sahiplerine dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Suriye Koordinatörü Mahmut KAÇMAZER’de kardeşliğin bir gereği olarak kim olursa olsun mazlumun yanında olduklarını ve yardımına koştuklarını belirterek; ”Bu yardımları yapmamıza ön ayak olan başta Gaziantep esnafına ve halkına göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Daha çok çalacak kapı var. Temennim odur ki inşallah kardeşlerimizin özgür olduğu günleri hep beraber göreceğiz.” dedi.

Gün sonunda yaklaşık 1200 kişinin yeni kıyafetlerine kavuştuğu yardım çalışmamız dualarla sona erdi.