Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade'de Öğretmenler II. Hasbihal Toplantısını Yaptı

Bülbülzade'de Öğretmenler II. Hasbihal Toplantısını Yaptı

0
Bülbülzade'de Öğretmenler II. Hasbihal Toplantısını Yaptı

Öğretmen Komisyonunun organize ettiği II. Hasbihal Buluşması Bülbülzade Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Öğretmen komisyonunun organize ettiği II. Hasbihal Buluşması 12 Kasım Salı günü Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapıldı. Buluşmaya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Öğretmen Komisyonu Başkanı M. Hıdır Akaslan, İmam Hatip Komisyonu Başkanı İbrahim Özmantar ve çok sayıda komisyon üyesi katıldı.

Toplantı Komisyon Başkanı Hıdır Akaslan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Akaslan, konuşmasında amaçlarının dertleşmek, habihalleşmek olduğunu belirterek bu buluşmaları aylık periyotlar halinde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Akaslan’ın konuşmasının ardından sözü İmam Hatip Komisyonu Başkanı İbrahim Özmantar aldı. Özmantar konuşmasında içinde bulunduğumuz Muharrem ayından ve Kerbela’dan bahsederek Kerbala’ya ağlamalımıyız yoksa Kerbela’yı anlamalımıyız diye sordu ve doğru yaklaşımın Kerbala’ya ağlamaktan ziyade anlamak olduğunu vurguladı.

Buluşmada vakıf başkanımız Turgay Aldemir’de Değişen Dünya ve İslam üst balığı ile bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir Müslüman halkların çektiği sancıların hayırlı günlerin habercisi olduğunu belirterek; “hayatımızda umutsuzluğa yer olmaması gerekir. Öğretmenler bir toplumun değişiminde ve dönüşümünde başat rol oynayan unsurlardır. Sorumluluk bilinciyle hareket etmeyen ve öğrencilerine karşı duyarlılık sergileyemeyen öğretmen ölüdür. Sahip olduğumuz imkânları iyi değerlendirmemiz ve fırsatların telafisinin olmayacağını bilmemiz gerekir. Bu dünyadan göçüp gittikten sonra arkamızdan hayır dua edecek insanlar ve eserler bırakmıyorsak, o zaman bizim için yaşam ile ölüm arasında bir fark yoktur.” dedi.

II. Hasbihal Buluşması konuşmaların ardından sona erdi.