Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Yurtlarına Kayıtlar Devam Ediyor

Bülbülzade Yurtlarına Kayıtlar Devam Ediyor

0
Bülbülzade Yurtlarına Kayıtlar Devam Ediyor

Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ve Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurduna kayıtlar devam ediyor.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Gaziantep'in nitelikli öğrenci yurdu ihtiyacına büyük ölçüde cevap veren Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ve Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurduna kayıtlar devam ediyor.

Bülbülzade Yurtları dört üniversiteye ev sahipliği yapan Gaziantep'te ulaşım yollarının kesiştiği noktada olmasının yanı sıra sağladığı imkânlarla da öğrencilere büyük avantajlar sağlıyor.

İşte Bülbülzade Öğrenci Yurtlarının öğrencilere sağladığı avantajlardan bazıları;

Konaklamaktan ibaret sayılan yurt anlayışını; sağlıklı yaşam, kültür-sanat, medya, toplumsal duyarlılık alanlarıyla yeni bir konsepte dönüştürerek öğrencilerine aile ortamı sağlaması.

Bülbülzade Yurtları bulunduğu konum nedeniyle, Gaziantep Üniversitesine yürüme mesafesinde, Sanko ve Zirve Üniversitelerine servisle 10 dakika, Hasan Kalyoncu Üniversitesine ise çevre yoluyla 15 dakika içinde ulaşılabilir mesafede olması. Gaziantep Üniversitesine yürüme mesafesinde olması nedeniyle bu üniversite öğrencileri tarafından daha çok tercih edilmesi.

Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu 184;  Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu 160 kişi kapasitelidir. Her iki yurtta da 4 kişilik odalar, sosyal alanlar, şark odaları, konferans salonları, mescit ve dinlenme alanları, her katta ders çalışma odası, su sebili, çamaşır yıkama-kurutma makineleri, ütü masası, lavabo ve duşlar bulunması.

Dört binadan oluşan Bülbülzade Eğitim ve Hizmet Merkezin’de; Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ve Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdunun yanı sıra çeşitli lisanslı sportif faaliyetleri, havuz, fitness ve spor salonlarını bünyesinde bulunduran İstikrar Spor Kulübü; kültür-sanat faaliyetleri ve ilgili kursları için Katre Sanat Merkezi, Dini ilimler, sosyal bilimler, dil, tarih ve iletişim eğitim ve araştırmaları için Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (Bekam), radyo-TV çalışmaları için Ortadoğu Medya Akademisinin bulunması.

Bülbülzade Yurtlarında kalan öğrencilerin kültür, sanat, edebiyat, medya, iletişim vb. alanlarda da birçok artıları bulunuyor. Ney üfleyen bir mühendis, ebru yapan bir avukat, şiir yazan, edebiyatla haşir neşir olan bir doktor, spor ile uğraşan bir sosyolog, yakın tarih, İslam tarihi konularında araştırma yapan bir ilahiyatçı, radyo-TV stüdyosunda çalışan bir yönetmen gibi bu listeyi uzatabiliriz. Öğrenciler birkaç alanda kendini yetiştirebilir veya sağlıklı yaşam için yüzebilir, fitness yapabilir, spor salonlarında voleybol, basketbol oynayabilir, aikido, tekvando, karate vb. Uzakdoğu spor kurslarına katılabilir. Öğrencinin hangi alana ilgi duyuyorsa, o etkinliklere katılarak mesleğinde daha iyi yetişmesine artı bir değer katacak olması.

Siz de bu avantajlardan faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

Telefon: 0342 360 93 33

E-Posta: bilgi@bulbulzadeyurdu.com

Web Site: bulbulzadeyurdu.com