Bülbülzade Vakfı’nda Yaz Okulu Heyecanı Başladı

0
237

Bülbülzade Vakfı’nın çocuklarımızın değerlerimizle buluşarak yaz aylarını daha verimli geçirmeleri amacıyla düzenlediği yaz okulları başladı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 3 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan yaz okulu Gaziantep’in Güneykent Mahallesinde bulunan Sevinç Bahattin Teymur İmam Hatip Ortaokulunda yapılıyor. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kayıt yaptırabiliyor.

Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberler Tarihi, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri veriliyor.

Derslerin bitiminin ardından öğrenciler Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezine geçerek öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar. Öğleden sonralarını ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Bunlar; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç ve sinema izleme.

Yaz okullarında yaklaşık 25 kişiden oluşan eğitimci kadrosu bulunuyor. 5 hafta sürecek yaz okulunda öğrencilere dolu dolu geçirecek bir program uygulanıyor.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor.

Çocuklarınızın bu yaz da eğlenerek öğrenmesi için yaz okullarına kayıt yaptırmakta acele edin…

Ayrıntılı bilgi için: 0546 816 14 67