Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Vakfı’nda Filistinli Çocuklar İçin Ana Sınıfı Açıldı

Bülbülzade Vakfı’nda Filistinli Çocuklar İçin Ana Sınıfı Açıldı

0
Bülbülzade Vakfı’nda Filistinli Çocuklar İçin Ana Sınıfı Açıldı

Gaziantep’te yaşayan Filistinli ailelerin çocukları için Bülbülzade Vakfı’nda ana sınıfı açıldı.

Gaziantep’te yaşayan Filistinli ailelerin çocukları için Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içerisinde yer alan BEKAM eğitim binasında ana sınıfı açıldı.

20 çocuğun eğitim gördüğü sınıfta Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu’nun Arapçaya çevrilen kitapları kaynak kitap olarak kullanılıyor. Etkinliklerle Peygamberimiz, Adabı Muaşeret, Etkinliklerle İbadetler, Kur’an-ı Kerim Öğreniyorum ve boyama kitaplarından oluşan eğitim seti öğrencilere ücretsiz olarak veriliyor.

Ana sınıfı ile ilgili bilgi veren Tagrid Haceli, şimdilik haftada bir gün olarak eğitime başladıklarını belirterek; “Şu anda 20 öğrencimiz var. Çocuklarımıza burada Arapça öğretiyoruz. Okula gidemedikleri için Arapça okuma-yazmayı bilmiyorlar. Ayrıca ders kitaplarından peygamberimizin hayatı, adabı muaşeret, ibadetler gibi konuları da öğretiyoruz. Çocuklarımızın anneleri de haftalık olarak düzenlediğimiz sohbet programına katılıyorlar. İnşallah gelecekte ders sayısını daha da çeşitlendirmeyi planlıyoruz” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de ana sınıfını ziyaret ederek çocuklara çeşitli hediyeler verdi.