Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu Devam Ediyor

0
Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu Devam Ediyor

Bülbülzade Vakfı’nın çocuklarımızı değerlerimizle buluşturarak yaz aylarının daha verimli geçirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği yaz okulları devam ediyor.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 20 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında Ayşe Mustafa Sevcan İlkokulunda yapılan yaz okuluna 10 ila 15 yaş gurupları arasında çok sayıda çocuk katılıyor. Yaz okulunda; Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler, siyer, adabı muaşeret, müzik derslerinin yanında bol bol sosyal etkinlik yapılıyor.

Yaz okuluyla bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yaz Okulu Koordinatörü İsmail Yüksek, yaz okulunun öğleden önceki dersleri ve öğleden sonraki etkinlikler şeklinde devam ettiğini belirterek; “Öğleden önce temel seviye, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere Kur’an-ı Kerim dersleri,  temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), adabı muaşeret ve ezgileri içeren müzik dersi işliyoruz. Siyer dersinde Hz. Peygamber’in hayatını klasik olarak kronolojik bir şekilde vermiyoruz. Peygamberimize ait bilgileri verip öğrencilerin çıkarımda bulunmalarını hedefliyoruz. Yani peygamberi metodu günümüze getirmeyi amaçlıyoruz. Elimizde Anadolu Platformu Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanmış bir müfredat var ve bu müfredat dahilinde ilerliyoruz.  Adabı muaşeret dersinde selamlaşma adabı, insanlar arası ilişkiler, anne-baba ve kardeş hakları, toplumsal hayata dair bir insanın ortaya koması gereken davranışları işliyoruz. Temel dini bilgiler dersinde ise imani ve itikadi konuları işliyoruz. İbadetleri anlamıyla beraber işlemeye çalışıyoruz. Bunun dışında istiyoruz ki öğrencilerimiz tek yönlü gelişmesin. Güzel ezgi ve ilahileri eşliğinde müzik dersleri işlemeye çalışıyoruz. Derslerin sonunda Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurduna gelip öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle namazından sonra haftada en az bir gün yüzme havuzu etkinliğimiz var. Hayvanat bahçesi, mozaik müzesi, izci kampı, gezegen evi ve şehir gezileri düzenliyoruz.  Buradaki temel hedefimiz, çocuklarımızın yazın bu sıcak günlerinde sloganımızda da belirttiğimiz gibi eğlenerek öğrenmelerini sağlamak. Ne tamamen eğitimden oluşan, ne de eğlenceden oluşan bir format değil, ikisini harmanlayarak öğrencilerin yaş guruplarını göz önünde bulundurarak işlemeye gayret ediyoruz.” dedi.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu yaz okulunu Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu organize ediyor. Yaz okulu 21 Ağustos’ta sona erecek.

GALERİYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.