Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

0
Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

Bülbülzade Vakfı’nın çocuklarımızı değerlerimizle buluşturarak yaz aylarının daha verimli geçirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği yaz okulları başladı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 11 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında icra edilecek olan yaz okulu Gaziantep’in Güneykent Mahallesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılıyor. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kabul ediliyor.

Yaz Okulları ile bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Koordinatörü Ömer Faruk Kavuncu, yaz okullarının hafta içinde tam gün olarak yapıldığını belirterek şunları dile getirdi:

“Sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberler Tarihi, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri veriyoruz. Derslerin bitiminin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezine geçerek öğrencilerimizle birlikte öğle yemeği yiyor ve öğle namazını eda ediyoruz.

Öğleden sonralarını ise sosyal ve kültürel etkinliklere ayırdık. Bunlar; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi,  şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç ve sinema izleme. Yaklaşık 25 kişiden oluşan eğitimci kadromuz bulunuyor. Kur’an-ı Kerim derslerini öğrencilerimizin bilgilerine göre seviyelere ayırdık. 5 hafta sürecek yaz okulumuzu öğrencilerimizle birlikte dolu dolu geçirecek bir program uyguluyoruz” dedi.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor.

Çocuklarınızın bu yaz da eğlenerek öğrenmesi için yaz okullarımıza kayıt yaptırmakta acele edin…

Ayrıntılı bilgi için: 0546 816 14 67