Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

0
Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Başladı

Bülbülzade Vakfı’nın çocuklarımızı değerlerimizle buluşturarak yaz aylarının daha verimli geçirilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği yaz okulları başladı.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla 20 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında ilimizin Güneykent Mahallesinde bulunan Ayşe Mustafa Sevcan İlkokulunda yapılan yaz okullarına 10 ila 15 yaş gurupları arasındaki çocuklar kabul ediliyor.

Yaz Okulları ile bilgi veren Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları Koordinatörü İsmail Yüksek, yaz okullarının hafta içi tam gün yapıldığını belirterek; “Sabahtan öğleye kadar 2 ders Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler, Hz. Peygamber’in hayatı (siyer), adabı muaşeret ve ezgileri içeren müzik dersi verilmekte. Derslerin sonunda Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde geçilerek öğle yemeği yenmekte ve ardından çeşitli etkinlikler uygulanmaktadır. Bunlar; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi gezisi, şehir gezisi, izci kampı ve müzelere geziler gibi birçok etkinliği içeren sosyal ve kültürel etkinliklerimiz yapılmaktadır. Yaklaşık 25 kişiden oluşan eğitimci kadromuz var. Kur’an-ı Kerim derslerini seviyelere ayırdık; başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye diye. Öğrencilerimize 5 haftayı dolu dolu geçirecekleri bir program uyguluyoruz. Buradaki temel hedeflerimizden bir tanesi de bu yaz okulu programını bütün bir yıla yayabilecek bir kardeşlik hukuku oluşturmak. Öğrencilerimizle sürdürülebilir ilişkiler inşa etmek istiyoruz. Bütün bir yıl boyunca onlarla görüşebileceğimiz, temas edebileceğimiz bir ilişki biçimini ortaya koymaya çalışacağız” dedi.

Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor.

Çocuklarımızın yaz aylarını dolu dolu geçirmesi için yaz okullarımıza kayıt yaptırmakta acele edin…