Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu Toplandı

Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu Toplandı

0
Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu Toplandı

Bülbülzade Vakfı Suriye Komisyonu, Suriyeli misafirlere yönelik çalışmaları değerlendirmek üzere 14 Temmuz Perşembe günü toplandı.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapılan toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Komisyon Başkanı Mahmut Kaçmazer ve üyeler katıldı.

Toplantıda 17 Temmuz Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nda yapılacak olan Türkiye Geneli Suriye Çalıştayı, Suriyeli misafirlere yönelik yapılan eğitim çalışmaları ve Suriye’de faaliyet gösteren iyilik okullarının durumu, Suriyeli yetimlere yönelik eğitim ve yardım çalışmaları, Gaziantep genelindeki 150 Suriyeli muhtarın durumu ve muhtarların talepleri gibi konular ele alındı.

Ayrıca; Suriyeli kadınlara yönelik olarak kurulan Belkıs Derneği’nin faaliyetleri, Gaziantep genelinde 30 camide yapılan eğitim çalışmalarının durumu, medya çalışmaları, Türkiye içinde ve Suriye’de Suriyelilere yapılan yardımların durumu ve Suriyeli misafirlere yönelik olarak kurulan Ahrar Spor Kulübü’nün çalışmaları gibi konular da ele alınarak değerlendirildi.

Toplantı sonunda komisyonun 15 günde bir oturarak durum değerlendirmesi yapması kararlaştırıldı.